Fikirlerinize ihtiyacımız var.

Dua dostlarım Allah’ın selamı , rahmeti ve bereketi sizlerin üzerinize olsun.

Mucize.net alan adı 2003 yılında kayıt edilmiş idi.

Dua’ya teşvik amaçlı yayına geçmesi ve Rabb’e yöneltme amacı ise 2 seneyi aştı.

Bir çok kişinin fayda sağladığı inancındayız.Bu fayda hep beraber oluşturuldu.Destek istiyen gibi destek sağlayanlarda bizler idik.Bu faydanın eskisinden daha iyi ve yoğun olmasını Rabbim nasip eder inşaallah.

Rahmet verileri << Ziyaretçi istatistiklerine burdan ulaşabilirsiniz.

Şimdi geçmişte yaşadığımız tatsız olaylardan ve yaptığımız hatalardan ders çıkarıp daha güzel bir ortamda tekrar buluşma ümidi içerisindeyiz ve bu konuda fikirlerinizi paylaşır iseniz müteşekkir kalırız.

1- mucize.net/forum << forum sisteminde içerik korunup tekrar yayına başlama.

2- Forum sistemi kullanılıp önceki içeriğin tamamen silinmesi.

3- Daha fazla özelliği bulunan bir forum sistemine geçilmesi.

4- mucize.net/mucize << bu sistemle devam edilmesi.

5- mucize.net/mucize << bu sistemin ve forum sisteminin aynı anda kullanılması.

Bu seçenekler çoğaltılabilir elbet ama kullanışlı ve bir çok kişinin fayda sağlıyacağı bir site oluşturulması tek temennimiz olup her hususta fikirlerinizi paylaşırsanız müteşekkir kalırız.

İletişim seçenekleri:

a. bu yazıya yorum ekleyebilirsiniz.(üye girişi yapmanıza gerek yoktur)

b. e-posta : mucizevi@gmail.com

c. msn : dua@mucize.net

d. İletişim formu: mucize.net/ileti/index.php

“Fikirlerinize ihtiyacımız var.” için 14 yorum

 1. Rabbimin selameti üzerine olsun kardeşim benim.
  kardeşim Yasin,dualarla yaşayan dualarla ancak nefes alabilen,(şükür nasib eden rabbime’ki) hazırlayıp bizlere sunduğun mucize ve dua dostluğu sitesi bizler için gerçek bir hazine inan bana kardeşim.ben ancak yoksun kalınca anladım nedenli can simidi olduğunu bizim sitemizin. hatta birkaç gün ciddi şekilde ağladım sizleri dostlarımı dua kardeşlerimi özledim,aklıma geldikçe içim ezildi durdu kardeşim.
  şuan aklıma farklı bir fikir gelmiyor fakat neolursa olsun hangi formatı içerirse içersin neolur dua dostlarımızdan ayrılmıyalım bizlerin yüce rabbimizden dualardan ve dua kardeşlerimizden başka kimseciklerimiz yok böyle güzel bir dostluk nerde görülmüş bizleri rabbimize hem daha çok yaklaştırıyor hemde üzüntülerimize kederlerimize melhem oluyor yaşamın kıyısından tutunmamızı sağlıyor.senden Allahım razı olsun karrdeşim her fikrini destekliyor saygı duyuyorum.
  aklıma gelince yine yazarım kardeşciğim ,çok acele yazdım ama kusurabakma yazımdan dolayı olurmu.
  Rabbim yanında olsun.

 2. Sitenizi uzun zamandır ziyaret edemedim. Ancak YANIMDA KİMSE OLMADIĞINDAN DEĞİL YANLIZLIĞIM YANLIZLIĞIMI SÖYLEYECEK KİMSEM OLMADIĞINDAN BENİM YANLIZLIĞIM…..Evet çocukluğumdan beri hep bunu yaşadım ve hala yaşıyorum nerdemi heryerde vet cami de dahi Allahın adının zikredildiği yerlerde dahi düşün ün acaba neden Dosdoğru bir insan bulmanın zaten peşinde değilim o beni bulursa zaten bulur…Sizleri seviyor sayıyorum ne varki rabbi namazda camide evde alışverişte en ufak bir fiilimizde onun bizi gördüğünü düşüncemize vakıf olduğunu bilelim hatta namaz sırasında öyle namaza duralımki tarife gerek varmı ……namaz bitince huzurundan öyle ayrılalımki….tarife gerek varmı….ne üzücüdürki cami avluları olsun cami içleri olsun köy kahvelerine benzer oldu … hacılık turistik seyahatlerle eş değer gibi adeta hocalar post…. fazla mesai peşinde Allah yardımcımız olsun bazılarıda sular idaresi memuru gibi hele ramazanda o ev senin bu ev benim mukabele yarışları..ben onlara beygir gözüyle bakıyorum hipodromları şimdiden hazır…..dini sanaat yapmayınız sanaatınızda dini yaşayınız ne kadar güzel söylenmiş Saygılarımla NESLİER DURUSOY

 3. BEN AFYONKARAHİSARDAN HATİCE.SİTEMİZ KAPANDIĞINDA OĞLUM AÇILSIN ANNE BENDE ÜYE OLCAM DEMİŞTİ ÖYLEDE YAPTIK İLK ÖNCE OĞLUMU ÜYE OLDU.YANİ MUSTAFA BENİM OĞLUM.YASİN KARDEŞİM ŞENGÜL HANIMIN YAZDIKLARINA EKSİKSİZ BENDE KATILIYORUM .BENİM HİSLERİMEDE TERCÜMAN OLMUŞ ALLAH RAZI OLSUN.HER NE ŞEKİL OLURSA OLSUN LÜTFEN DUA DOSTLUĞUMUZ DEVAM ETSİN.İNANIN NETİN BAŞINA NERDEYSE SADECE SİTEMİZ İÇİN OTURUR OLDUM.ÇOK YAKINIMIZLA DAHİ PAYLAŞMADIKLARIMI SİZLERLE PAYLAŞIP BİRAZ OLSUN TESELLİ BULUYORUM.ALLAH SENDEN BİNLERCE KEZ RAZI OLSUN YASİN KARDEŞİM.DUA DOSTLUĞUMUZ KALICI VE DAİMİ OLSUN İNŞALLAH.AMİN.

 4. Esselamun aleykum ve rahmetullahi ve berakatuhu…

  Ey özüne yabancı olan!
  Ey gurbet yolcusu!
  Yolun uzun menzilin uzak.
  Yükünü hafiflet! Varlığı bırak. Yokluk kanadını tak.
  Âşıklık menzilinde “varlık” yolcuya engeldir.
  Gönlünde aşk dalgaları kabarsın. Varlık şehirlerini yıkıp yağmalamalısın.
  Çünkü; “O yücelikte “Ben”, “Biz” veya “Sen” yoktur
  “Ben”, “Biz”, “Sen” ve “O” hep biriz.”

  Dua ile hepbirlikte olalım inşaAllah…..

 5. Allahım sadece ben yorum yazmışım…kardeşim yasin galiba (sadece fikirlerinize ihtiyacım var)kısmını okuyup gerisini okumadan yorum yapmışım şimdi farkettim fikrimizi almak istediğin bölümü.
  benim şuanki isteğim,- mucize.net/mucize -olması yönünde kardeşim duadostlarımın isteği hangi doğrultuda olursa elbette uyarım.
  Rabbimiz yolunda verdiğin emekleri çabaları artırsın kardeşim.

 6. s.a diyerek sözüme başlıyım.Uzun zamandır yazmamıştım aslında biçok kez yazımı sonuna kadar yazdım ama bazen engeller çıktı bazende yazdığım yazıdan ben bile muhabbet alamadım o yüzden yollamak nasip kısmet olmadı.Aslında bu konuda yorum yapmanın bana göre olmıyacağını düşünüyorum çünkü ben herşeyden çok memnunum en zor günlerimde bile hep yanımda oldunuz dualarınızla çok stresliydim çok kırılgandım belki hayla öyleyim ama sizin yaptıklarınızı hiç unutamyorum geçen yollamak istediğim ama yine sonuna kadar gelip yollayamadığım yazımda da bunları dile getirmiştim.Özellikle Şengül ablamın bana sürekli dua ettiğini sınav gününe kadarda edeceğini duymuştum annemden.Sınava girmeden önce yarım saat ağladım lavaboda sonra dedimki neden ağlıyosun şengül abla günlerce dua etti ve öylece girdim sınava.Bunu Şengül ablanın yazısını gördüğüm için ilk onu hatırladığım için yada birilerine yaranmak için yazmıyorum sınav anında en stresli zamanımda bi annemin duaları bide şengül ablam aklıma geldi.Bu sitedeki herkes o kadar değerli ve istenildiği zamanda o kadar güzel işliyo.Herkes birbirinin derdine üzülüo zaten hep dertli insanlar var.Eee Allah dostlarından dert eksik olmaşmız ya bizde her derde her kedere kenetlenip beraberce dua silahını çıkarıyoruz.
  Yasin abi sende bence nefsini terbiye edebilen nadir insanlardan birisin benim izlediğim kadarıyla Allah_ü Teala sana çok güzel vasıflar yüklemiş ben biliyorum ki sen bu site için en doğru olanı bilir ve uygularsın.Biliyorum ki nefsini öne getirmezsin bu yüzden bu siteyede senden başka bi önerimiz olamaz heralde.
  yazdıklarımda bi hata işledim yada bilmişlik ettiysem çok özür dilerim inşallah Allah hepimizin hakkında hayırlısını hayırlı yollardan karşımıza çıkarır.amin

 7. Herkese hayırlı sabahlar,

  Bu sitenin varlığından bir arkadaşım sayesinde haberim oldu. İnceledim çok hoşuma gitti. Üye oldum. Ama bunun dışındada başka bir paylaşımda bulunamadım. Aslında nereden başlayacağımı da bilmiyorum. Tek bildiğim doğru yerdeyim.

 8. s.aleyküm değerli dostlarım,kardeşlerim. mucize net gerçekten insanın gönlünü ferahlatan bir site, ancak ben ilk tanıştığım formattaki sitede daha kolay yorum yapabiliyor,dualara ulaşabiliyor,yazıları ve yorumları okuyabiliyordum.yoksa sitemizin şekline şemaline diyecek birşeyim yok.bu arada o sol köşede la ilahe illa ente subhaneke inni küntü minezzalimin… duası ve anlamı beni rahatlatıyordu. siteye her girdiğimde gözüme takıldığı için okuyordum yani dua etmeme vesile oluyordu site.ve yazdığınız hadis vs. gibi hatırlatmalar da aynı şekilde.. belki de alışılmış bir düzen olduğu için bana böyle geliyor ancak daha aydınlık bir siteydi, renk seçimi bakımından…tabi bu benim fikrim.Allah hepinizden razı olsun..başarılarınızın devamını dilerim..

 9. Yasin kardeşim,
  yukarıdaki “melek” de ne güzel söylemiş…
  Her sözüne atarım imzamı…

  Ancak daha önce de söylediğim gibi; nedendir bilmem sitenin bu hali bana bir başka çekici geliyor.
  böyle daha korunaklı, daha güvenli buluyorum siteyi… Tek sıkıntım herhangi bir kardeşimin yazdığı tüm yazıları isteyince hep bir arada görememem. Mesela; isteyince, Fatma Ablamın yada Kadir Abimin bütün yazılarını alt alta hep bir arada okuyabilmeyi isterdim…bunu isterdim, ama, olsun… ziyanı yok. İsteyince o da bulunuyor…

  Bu konu da, biz, daha geniş ve kapsamlı düşünemiyoruz. Muhakkak ki, sizin daha genç olan beyinleriniz daha doğru ve sağlıklı olanını bulacaktır.Deneyerek de olsa…

  “Zaman” ile her daim itişip kakışmamız sürse de (çünkü hep az geliyor), biz her halikarda yanınızdayız. Bazen sadece okumakla yetinip, Aminlerimizi hiç eksik etmeyeceğiz, ama Rabbimiz izin verdiği sürece bu bahçede olacağız.Çünkü bu bahçeden gelen bütün çiçek kokuları ayrı ayrı çekiyor bizi…Çekiyor, ancak keskin “Gül” kokularına bayılıyoruz. Onlar hep olsunlar isteriz. Onların faydası çok bize…Onları kırmayalım. incitmeyelim isterim…O kokuları doya doya içimize çekelim isterim. Değerini bilelim isterim.Onlara dikket edelim derim…

  Şöyle düşünüyorum…daha doğrusu şu an bu siteyle ilgili en yoğun düşüncem şu; Hepimiz birer insanız ya…Herkezce mâlum yanlarımız var…Farklı farklı oranlarda iyi de var, kötü de var her birimizde…Ancak bir tevafuk eseri bu bahçede buluşturulduk. Buradaki herkes Rabbimizin bir diğerine hediyesi ve herkez birbirinin sorumluluğunda diye düşünüyorum. bunun için bu siteyi ciddiye alalım istiyorum.Bunun için melek olan yanlarımızı daha çok ortaya çıkaralım ki, birbirimizi güzel etkileyelim isterim. Rabbimize yöneldiğimiz, onunla söyleştiğimiz her an bence en melekleştiğimiz, en saflaştığımız, en temiz, en samimi anlarımızdır. Bunun için o anlarımızı esirgemeyelim birbirimizden.
  Bazen herhangi bir kardeşim bütün safiyetiyle yazdığı bir tek cümle bile öylesine güzel duygularla dolduruyor ki beni…Yeter ki samimiyet olsun, iyi niyet olsun içinde, bunu hissediyor insan…Rabbimize yöneldiğimiz hiç bir anı bu siteden esirgemeyelim isterim.Yazılan bir tek cümlelik sâlâvat bile bizi nerelere alır götürür…Eğer İstersek…Bazen dosttan gelen bir tek cümle selamın bile bize güç verdiği kesindir…

  Bir de bu sitenin bizi geliştireceğine, değiştireceğine inanarak başlayalım işe diyorum….Değişime kapalıysak, Amaca hizmet edemez bu site…Ben bana kattıklarını biliyorum. alıp götürdüğü hiç bir şey yok.Sadece biraz zaman…Zamanı olan kardeşlerimiz bizden güzelliklerini esirgemesinler ne olur. hepsinden yayılacak güzel kokulara ihtiyacımız var. Onlar bize Rabbimizden geldi çünkü, biz bu gözle bakıyoruz onlara…Onun için onlardan gelen her kelâmın önemi var bizim için…

  Kısacası: Sitenin bu hali bana daha cazip, daha çekici, daha tefekküre yatkın geliyor.
  Ancak, kardeşim,
  en iyisini, en sağlıklısını da yine sen bilirsin,
  bulursun doğrusunu, diye düşünüyorum.
  Bu hak da sana aittir zaten…
  ve bu kadar da güveniyoruz işte sana…
  Yaşın küçük ama basiretin büyük Maşallah…
  Allah yolunu açık etsin.
  Amin!

 10. ben bi önceki durumu rica edecektim..çünkü orada başladı herşey..orası benim için çook özel.ve inş hepte öle olur..

 11. Selam aleyküm Yasin kardeşim bence forum hali güzeldi sitenin. Bundan önceki sistem. İnşaallah sitemiz eski halindeki gibi sürekli aktif işler, herkes katılır, gene birbirimize dualarımızı yaparız. Rabbim yar ve yardımcımız olsun.

 12. Ve aleyküm selam, rahmetüllahi ve berekatühü.

  Yorumlarınız için Rabbim razı olsun ben şunu anladım o sistem veya bu sistem mühim değil hatta siteler dahi mühim değil.Bu gün a sitesi olur yarın b sitesi dünyada ne fani değil ki.

  Mühim olan gönülden samimi bir yaklaşımla gerçekten kalpten konuşmak, paylaşmak işte bir çoğumuzu cezbeden de bu değil mi?

  Benim bu dostluk ortamından bir çok kazanımım oldu bunlar öyle değerli ki size bir kaç örnek sunuyum Allahıma şükürler olsun bu ayın 15’inde vakit namazlarımı kılmaya başlayalı bir sene oldu, burda o kadar güzel cümleler öğrendim ki o kadar güzel hitaplar öğrendim ki hepsi bir sevdalı kalbin çırpınışlarından süzülen kelimeler.

  Rabbim gurura kapılmaktan bizi münezzef kılsın.Ben hamurumun iyi yoğurulduğu inancındayım.Artık pişmek benim elimde bu süreçte bir çok meşakketler var.

  Rabbimden dileğim bizleri hakkıyla pişip HAKK’a erişenlerden ve “Hakk” için hizmet edenlerden eylesin.

 13. Her kim olursa olsun.İçinde Allah korkusu, hesap günü ve ahiret korkusu olduktan sonra korkmamak gerekir.
  Dilerim Allah tüm müslüman kardeşlerime altından kalkamayacağı dertler vermesin..Beter dertlerle sınamasın..Ve hepimizi(tüm inananları) yolundan ayırmasın.
  Allah bize yeter….

 14. bi an sevindim… bi baktım forum benim bu forumla ilk tanıştığım şekline girmiş.. aaaa ne güzel eskisi gibii dedim..hani yeşil bantlı olan… sonra baktımki meger o 1 ay önceki istatistiklermiymiş neymiş.. 🙁

  tabiki dua dostluğumuz önemli olan.. ama ne bilim insan Alıştığını arıyor tabi şuanki haline alışık olanlarda var onlar memnun bu halinden bende memnunum sayılır dediğim gibi şekil şemal dostluğun yanında önemsiz ama işte… neyse bu kadar Allaha emanet olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir